Eso mezi blu-rayi

Díky spolupráci Noir Film Festivalu a společnosti Art4Film Alana Záruby spatřil světlo světa další blu-ray s klasickým hollywoodským filmem. Tentokrát jde o novinářské drama Billyho Wildera Eso v rukávu (Ace in the Hole, 1951) s fenomenálním Kirkem Douglasem. Edice se tak rozrostla na pět kousků a ke čtyřem z nich, včetně toho letošního, jsem napsal průvodní esej do bookletu. První čtyři tituly – tedy Rebecca (1940), Sladká vůně úspěchu (Sweet Smell of Success, 1957), Není cesty ven (No Way Out, 1950) a Líbej mne až k smrti (Kiss Me Deadly, 1955) – byly navíc seskupeny do kolekce a jsou k dostání za zvýhodněnou cenu. Všechny nákupy dělejte na webu Art4Film.

Eso v rukávu (Ace in the Hole, 1951)
111 min., 1080p HD
anglický zvuk, české a anglické titulky
k dostání na webu Art4Film

Provokativní sourozenec Pojistky smrti a Sunset Blvd. od mistra cynismu Billyho Wildera, s intenzivním hereckým výkonem Kirka Douglase v top formě

V době vzniku Eso v rukávu komerčně pohořelo. První film Billyho Wildera v roli producenta a po tvůrčím rozchodu se scenáristou Charlesem Brackettem doplatil patrně na to, že až příliš naléhavě a odvážně tepal do institucí považovaných za základ americké demokracie, tedy vlády, policie a především svobodného tisku. Příběh oportunistického novináře Chucka Tatuma, který neváhá zneužít tragické události ve svůj kariérní posun, se ale ukázal jako univerzálně platný a z filmu se po zásluze stala klasika. Díky společnosti Art4Film a Noir Film Festivalu vychází Eso v rukávu vůbec poprvé na jakémkoliv typu nosiče opatřeném českou jazykovou podporou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *